چند روش جالب برای جرم زدایی سرویس بهداشتی

نظافت سرویس بهداشتی بدون شوینده شیمیایی را چگونه انجام دهیم؟

نظافت سرویس بهداشتی از کارهایی است که رسیدگی به آن اهمیت ویژه‌ای دارد. سرویس بهداشتی با توجه به این که بسیار آلوده است، نظافت آن هم به مراتب از جاهای دیگر منزل سخت‌تر است. شما حتی بدون استفاده از پاک کننده قوی سنگ توالت می‌توانید با روش‌های خانگی به از بین بردن جرم کاسه توالت اقدام کنید.

1. نظافت سرویس بهداشتی با سرکه و الکل

برای نظافت سرویس بهداشتی شما باید نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه الکل ترکیب و در نهایت به آن یک چهارم پیمانه آب اضافه نمایید. حال این ترکیب را با چهار پیمانه آب ولرم اضافه کنید و در نواحی که آلودگی و جرم وجود دارد بپاشید.

۱۵ دقیقه زمان دهید، و در نهایت با آب و وسیله تمیز کننده تمامی جرم‌ها را بشویید و از بین ببرید. مطمئنا از قدرت این محلول شگفت زده خواهید شد.استفاده از لکه بر قوی شیشه برای کف پوش و شیشه‌های مشرف به سرویس بهداشتی نیز کاربردی است.

 

2. تمیز کردن سرامیک‌ها با سفیدکننده و پنبه

برای تمیز کردن سرامیک و شیارهای بین آن‌ها شما می‌توانید از سفید کننده‌ها و مقداری پنبه یا موارد مشابه کمک بگیرید. این پنبه‌ها را به صورت گلوله‌های بزرگ درآورده و در سفید کننده بزنید وسپس بر روی آن‌ها بکشید.

 

3. تمیز کردن قطعات فلزی با لیمو ترش و نمک

برای تمیز کردن شیر آلات و مواد فلزی در سرویس‌های بهداشتی و برق انداختنشان کار سختی پیش رو نخواهید داشت. برای این کار به لیمو و نمک احتیاج دارید. یک لیمو ترش را نصف کرده و در مقداری نمک بزنید و سپس این لیموی آغشته به نمک را بر روی شیر آلات و مواد مشابه چندین بار بکشید. اسید موجود در لیمو به کمک نمک به خوبی تمامی جرم‌ها و آلودگی‌های سطح فلزات را از بین برده و آن‌ها را برق می‌اندازد. از تمیز شدن و براقی این قطعات متعجب خواهید شد.

4. نظافت سرویس بهداشتی با دهان شویه‌ها

نظافت سرویس بهداشتی به کمک دهان شویه از دیگر روش هایی است که بسیار مناسب است. یک دهان شوی استاندارد و یا حتی خمیر دندان می‌تواند در نقش یک ضد عفونی کننده بسیار قوی برای سرویس‌های بهداشتی به کار بیاید.

دهان شوی و یا حتی خمیر دندان خود را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس این مایه یا خمیر را بر روی محل‌های آلوده برای مدت ۳۰ دقیقه قرار دهید و با یک فرچه مناسب تمامی آلودگی و جرم‌ها را از بین ببرید. از این روش گاها برای سفید کردن نقره نیز استفاده می‌کنند.

 

5. نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه

شاید برایتان جالب باشد بهترین روش نظافت سرویس بهداشتی استفاده از نوشابه‌های گازدار است. احتمالا شما هم تاکنون از انواع نوشابه‌های گازدار منع شده‌اید و از شما خواسته‌اند نوشابه را در کنار غذای لذیذتان نوش جان نکنید. اما این نوشیدنی که برای سلامتی ضرر دارد و توصیه می‌شود تا حد امکان مصرف نشود خاصیت پاک کنندگی قابل توجهی دارد و برای تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی استفاده می‌شود. در ادامه مقاله برای شما می گوییم که نظافت سرویس بهداشتی با نوشابه به جای استفاده از شوینده‌ها و محلول‌های شیمیایی چگونه است.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نوزده =